Tam Benlik

tam-benlik-4-baskiTam Benlik

Yazar: Ülker Uzun Polat

Editör: Yasemin Giden

Delphinus Yayıncılık, 2017

ISBN: 978-605-82837-4-9

Tipi: Elektronik Kitap

Kategori: Kişisel Gelişim

Dili: Türkçe

Fiyat: 8,95 TL. 

Satın Almak İçin

Yazar Ülker Uzun Polat ilk kitabı Tam Benlik’te kendi hikayesini bakın nasıl anlatıyor:

Bir gün bir nefes seansı aldım ve hayatım değişti… “Bu da ne böyle?” dedim kendi kendime. “Ben hiç böyle bir şey yaşamadım!”

Yaşadığım hafiflik hissi, huzur, dinginlik ve minnet karışımı şey o kadar muhteşemdi ki, ister istemez “Ben hiç böyle yaşadım mı acaba?” diye sordum kendime. Yani gerçek hayatta… Kendim olarak? Son bu sorular da değişti, ardından sonu gelmeyen bambaşka sorulara dönüştü: Ben gerçekten kendim oldum mu acaba? Olduğumu sandığım kişi gerçekten de ben miyim acaba? ve eğer ben gerçekten kendim olursam, nasıl bir hayatım olurdu acaba?…

Ben kimim? Nelerden hoşlanırım? Beni neler mutlu eder? Neyi yapmaktan keyif alırım?” Vs. vs. vs.

Bunlar benim çocukluğumda, gençken kendime sorduğum sorulardı. Sonra, arada ne olduysa bu soruları sormayı unutmuştum. İşte o seans, beni tekrar kendimle ve bu sorularla bağlantıya geçirdi. Sorular saklandıkları yerden çıkıp, geri geldiler ve ben aradan yıllar geçmesine rağmen bu soruların gerçek yanıtlarının hala ortada olmadığını fark ettim.

Seanstan çıktıktan sonra “Bu her neyse, ben bunun sonuna kadar gideceğim!” dediğimi hatırlıyorum. Hala da gidiyorum ama anladım ki, bunun ‘SON’u yok! Bu bir yolculuk, insanın kendi benliğiyle bütünleşip tam olması yolunda kendi içine yaptığı, ucu bucağı olmayan sonsuz bir yolculuk… Aslına bakarsanız belki de en keyifli, en macera dolu yolculuk…

Sonra işi gücü bırakıp, bu seansları yapmayı öğrendim, kendime ve başkalarına uygulamaya hatta eğitimlerini vermeye başladım. Ancak bu da yeterli gelmedi. Bu iş bu kadarla kalmamalıydı.

“Daha fazla ne yapabilirim, benim keşfettiğim bu mutluluğu, bu doyumu insanlara nasıl aktarabilirim?” dedim ve bu kitap işte böyle ortaya çıktı. İşte bu benim hikayem. O nefes seansıyla bıçakla kesilir gibi ortadan ikiye bölünen hayatımın hikayesi: Nefesten önce ve nefesten sonraki ben.”

Yazarın kendi hikayesini ve kişisel gelişimine katkı sağlayan tüm teknikleri detaylı şekilde paylaştığı bu kitapta kim bilir belki siz de kendi hikayenizden bir parça bulabilirsiniz?

ARKA KAPAK’tan

Günler, haftalar, aylar, yıllar içinde yaşamımız çoğu zaman bilinçsizce akıp gidiyor… Dünyaya geliyor ve gidiyoruz ancak arada yaşanılanları daha farklı bir düzeyden algılayıp yaşayarak kazanacaklarımız düşünüldüğünde hem kendimize, hem de potansiyelimize nasıl da yazık ediyoruz…

Yaşamı anlamanın yolu, önce kendimizi anlamaktan geçiyor. Bunun için ise öncelikle kişinin kendisini tanıması gerekir. Gerçekten kendimizi tanıyor muyuz? Kendimizi anlıyor muyuz? Ve daha da önemlisi kendimizi seviyor muyuz?

Başkalarına verdiğimiz enerjiyi kendimize verdiğimizde ortaya çıkacak olan sonuçların ne olabileceği hakkında en ufak bir fikrimiz var mı? Aslında kendimizi anlamak için yöntem çok basit. Kendi iç dünyamızın yansımasını, dışarıda bizi çevreleyen dünyada, olaylarda, durumlarda, başkalarının yüzlerinde, konuşma ve davranışlarında yakalamak mümkün.

Hayat çok basit ve aynı zamanda çok karmaşık. Anlaması hem zor hem kolay. Zor, çünkü her şeyin bu kadar bize bağlı olduğunu kabul etmek, bizler gibi sürekli dışarıdaki olay, koşul ve durumları suçlamaya ve yaşamlarının sorumluluğunu başkalarına yıkmaya alışmışlar için kolay olmuyor.

Kolay, çünkü eğer düşüncelerimizi, inançlarınızı değiştirebilirseniz, yaşamınız da kolaylıkla değişip, dönüşebilir. Hatta daha da kolay olanı söyleyelim. Sadece nefesinizi değiştirerek hayatınızı değiştirmek mümkün.

Bol nefesli, dolu dolu bir hayat yaşamınız dileğiyle…

error: Content is protected !!