Organizasyonlar İçin Sistemsel Bütünleşme

Organizasyon Dizimi

Organizasyonal Bütünleşme

Sistemsel Bütünleşme Çalışmasının kurumlara, kuruluşlara ve organizasyonlara yapılması “Organizasyonal Bütünleşme” olarak adlandırılmaktadır. Sistemsel Bütünleşme içeriğinden geliştirilen “Organizasyonal Bütünleşme” tekniği, çeşitli üniversite ve bilim adamlarının katkısıyla kuvvetli bir biçimde kendi modelini oluşturarak en etkili işletme ve yönetim danışmanlığı yöntemlerinden biri olmuştur.

İşletme organizasyonu ve liderlik, şirket birleşmesi ve satın almaları, re-organizasyon, yeni organizasyonların oluşturulması, çalışanların tanınması, stratejik gelişim, müzakerelerin hazırlanması, ihtilaf yönetimi, proje analizi, aile şirketlerinin dinamikleri, marka ve ürün geliştirme, danışmanlara yönelik denetim aracı, insan kaynakları uygulamaları, eğitim, yönetimsel araştırma gibi çok değişik alanlarda kullanılmaktadır.

Organizasyonal Bütünleşme, kuruluşlar ve şirketlerde faal olan gizli dinamiklerin keşfedilmesini mümkün kılar. Sistemlerin içinde görünmez olan dinamikleri ve bağlantıları görünür yaparak çözüm için gerekli adımların atılmasını sağlar.

Organizasyonal Bütünleşme Çalışması her tür işletme, şirket ve kuruluşta oluşan hemen her türden konu için uygulanabilmektedir. İşletme organizasyonu ve liderlik, şirket birleşmesi ve satın almaları, çalışanların tanınması, stratejik gelişim, müzakerelerin hazırlanması, ihtilaf yönetimi, proje analizi, aile şirketlerinin dinamikleri, marka ve ürün geliştirme, danışmanlara yönelik denetim aracı, insan kaynakları uygulamaları, eğitim, yönetimsel araştırma ve benzeri alanlarda kullanılır.

Gelişmek isteyen şirketler

Müşteri memnuniyetini arttırmak isteyen kuruluşlar

Yeni ürünler geliştirmek isteyen bölümler

Gerekçe olmaksızın işi bırakma sorunu yaşayan departmanlar

Akılcı bir analiz ve danışmanlık isteyen yönetimler

Önemli Not: Bu çalışmaya departmanın yöneticileri, şirket danışmanları, proje liderleri, varsa üst düzey yönetim, aile şirketlerinde de şirket ortaklarının bizzat katılımı gerekmektedir. Eğitimlerimizin hiç biri tıbbi müdahale yerine geçmez. Her türlü tanı ve hastalık tedavisi doktorunuz tarafından yapılmalıdır. Eğitimlerimizin yapılacağı tarih, yer ve saat bilgileri için lütfen “Etkinlikler Takvimimize” göz atınız.

error: Content is protected !!