Meltem Satun’la Nefes Sonrası…

neden kısıtlı, yanlış ve ters nefes alırız

Meltem Satun’la Nefes Sonrası…

YENİ ARAŞTIRMALAR NEFES ALMAYI VE OKSİJENİ HASTALIKLARIN

ORTADAN KALDIRILMASINI SAĞLADIĞINI SÖYLÜYOR…

Oksijenin yokluğunda neden birkaç dakika içinde ölüyoruz sorusu bir türlü aklımdan çıkmıyor.

Yemek yemeden aylarca, su içmeden günlerce yaşayabiliyoruz da neden oksijensiz birkaç dakika içinde ölüyoruz? Bunu anlamaya çalışırken araştırmalarım beni daha önemli bir keşfe götürdü…

Oksijenin yokluğu hastalıklara ve en sonunda da ölüme neden olabilirken, oksijen bolluğu ise TÜM hastalıklara çare olabilmekte…

Dönüşümsel Nefes Tekniğinin sisteme bol miktarda oksijen girişini sağlayan bir iyileşme süreci olduğunu biliyordum ve uzun bir süredir bu tekniğin kullanımıyla, neden olduğunu tam olarak anlayamadan; birçok hastalığın hafifleyişine ve fiziksel iyileşmeye tanık olan kişilerle konuşma olanağım olmuştu. Bu bilgiden yola çıkarak Ülker Hn’a nefes seansı almaya gittim.

Ülker Hn bana, derin nefes almanın lenfatik kanalları harekete geçirdiğini, bunların da ölü hücreleri ve toksinleri atmamızın en kolay yolu olduğunu bana açıkladı.

İşte! Hücresel düzeyde alınan nefes, enerjisiyle vücuda düzgün çalışabilme gücünü verip,

oksijen miktarı zengin bir kana sahip olmamızı sağlıyor.

“Nefes aracılığıyla bu sistem bir kez harekete geçince hastalıkların ve güçten düşüren fiziksel durumların gözle görülür şekilde ortadan kalktığına tanık oluyoruz.” Ülker Hn’ın verdiği bu bilgi benim de duyduğum iyileşmenin nedenini açıklamakta. Bence, bu bilgi bildiğimiz anlamda tıbbı tamamiyle değiştirecek güçte!

Şimdi, biraz da, Nefes Eğitmeni Ülker Uzun Polat ile yaptığımız nefes seansını sizlerle paylaşmak istiyorum…

Seansa Tarkan’ın güzel şarkılarıyla dans ederek başladık.

Sonrasında fonda Mercan Dede’nin müthiş güzel ezgileriyle, diyaframımızı kullanarak ağızdan derin nefesler alırken yine ağzınızdan kısa bir şekilde nefesimizi verdik.

Ve vücudumda bir takım tepkiler hissetmeye başladım J

Ellerde hafif uyuşmalar, sağ ve sol omuzlarımda, sırtımda birtakım ağrılar duymaya başladım…

Bunun hepsinin sebebini Nefes Eğitmeni Ülker Hn, bana seanstan sonra açıkladı: Örneğin omuzlar kızgınlıklarımızmış.. Sağ taraf başkalarına, sol taraf kendimize olan kızgınlıklar, sırt ise alınan yüklermiş…

Seans süresince, 45 dakika boyunca, Ülker Hanım’ın tam da doğru yerde doğru olumlama cümleleri ile tüm vücudumda, zihnimde, ruhumda çözülmeler ve bununla birlikte rahatlamalar başladı.

Sonlara doğru Ülker Hanım’ın beni güzel bir meditasyon müziği eşliğinde kendimle baş başa bıraktığı bölüm ise, bana göre en fazla açılmanın olduğu kısım…

Ve kendimi hazır hissettiğimde yeniden doğmuş gibi kalktığımı hatırlıyorum:)

Ellerimde karıncalanma devam ederken kalkıp Ülker Hn’la keyifli sohbete daldık. Bana, eğer nefes kapasitemizi geliştirebilirsek, ömrümüzün beklenen uzunluğunu da genişletebileceğimiz, üstelik sadece uzun değil, aynı zamanda kaliteli bir yaşamın formülünün de nefes alma şeklimizi ve kapasitemizi geliştirmekten geçtiğini açıkladı.

Zaten, bu seansın da bana öğrettiği şey tam olarak bu!

Nefesimin açıldığını, sanki bedenimle birlikte zihnimin ve ruhumun derinliklerinin de nefes aldığını hissediyordum. Bu nefes yolculuğu, en basit ifadeyle bana, özümü, kendi gücümü, düşüncelerimle hayatımı her an nasıl yarattığımı hatırlattı.

Ülker Hanım’a bana yaşattığı bu en ileri seviyesideki farkındalık için teşekkür ediyorum. Siz de, nefesinizle yeniden doğup, iyileşmeye, ve kendinizle buluşmaya hazırsanız, benim yaptığım gibi bir nefes seansına katılabilirsiniz.

Meltem Satun

 

Hoşunuza Gitti ise Paylaşır mısınız?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!