Kurumsal

Organizasyonlar için Sistemsel Bütünleşme

Bu çalışma, en etkili işletme ve yönetim danışmanlığı yöntemlerinden biridir.

İşletme organizasyonu ve liderlik, şirket birleşmesi ve satın almaları, re-organizasyon, yeni organizasyonların oluşturulması, çalışanların tanınması, stratejik gelişim, müzakerelerin hazırlanması, ihtilaf yönetimi, proje analizi, aile şirketlerinin dinamikleri, marka ve ürün geliştirme, danışmanlara yönelik denetim aracı, insan kaynakları uygulamaları, eğitim, yönetimsel araştırma gibi çok değişik alanlarda kullanılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için…

 

Nefesinle Tanış

Bu çalışmanın ana amacı kişilere basit egzersizlerle nefes farkındalığı vermektir.

Nefesin anlam ve önemi, bedendeki bölgelere göre kısaca açıklandıktan sonra, küçük uygulamalar eşiliğinde doğal diyafram nefeslerinin nasıl alındığı ve bunun onlarda yaratacağı açılımlar aktarılır.

Ayrıntılı bilgi için…

 

İç Sesinle Tanış

Bu çalışma bir danışmanın liderliğinde, maksimum 25-30 kişilik gruplarla yapılır. Genelde Nefesinle Tanış Semineri’nin hemen ardından yapılmaktadır.

Grubun ihtiyacına göre yönlendirmeli ve danslı olarak da değişik şekillerde uygulanabilen meditatif bir çalışmadır. Bu çalışmanın ardından stres atmak, rahatlamak, sakinleşmek, zihni netleştimek, bedeni zorlamadan ve nefesler yardımıyla esneterek gevşetmek, boyun-sırt-omuz ağrılarını gidermek, aradığınız soruların yanıtlarını bulmak kolaylıkla mümkün olmaktadır. Çalışma yaklaşık 2 – 2,5 saat sürmektedir.

Ayrıntılı bilgi için…

Sorununla Tanış

Bu seminerde kişinin kurum içi yaşadığı çatışmaların ve sorunların kaynağına objektif bir gözle bakılır. Çalışma maksimum 20-25 kişilik bir grupla yapılır.

Hepimizin de bildiği gibi, çözüme giden yol, sorunu anlamaktan ve kaynağını bulmaktan geçer.

Görünenin ardındaki görünmeyen ve henüz açığa çıkmamış farklı dinamikleri algılatan, sorunların kaynağına ışık tutman bu çlışma ile çözüme doğru büyük bir adım atılmış olur.

Çalışanların daha verimli, daha üretken olmaları adına yapılan bu çalışmada sorunun kaynağı net bir şekilde ortaya çıkartıldıktan sonra, çözüm için gerekli aşamaların keşfedilmesine de olanak sağlanır.

 Ayrıntılı bilgi için…

Potansiyelinle Tanış

Çalışanların işlerinde gerçek potansiyellerini ve yaratıcılıklarını sergilemeleri adına yapılan bu seminerde bunun önünde yer alan engeller ve blokajlar kişilere fark ettirilir.

Sözlü proseslerle konularla ilgili olumlama ve arındırma çalışmaları yapılarak kişinin önünde engel olarak düşündüğü blokajların kaldırılması sağlanır. Bunun yarattığı açılım sayesinde, kişi konusuyla ilgili eskisinden daha esnek ve çok daha geniş bir bakış açısına sahip olur.

 Ayrıntılı bilgi için…

Motivasyonunla Tanış

Bizi gerçekten neyin motive ettiğini bilmek hedefe ulaşma açısından son derece önemlidir. Bu çalışma, gerçekte ne istediğimizi ve bizi neyin, nasıl yönlendirdiğini, hangi  yönde ilerlememiz gerektiğini bilinç üstüne çıkartan bir etki yaratır.

 Ayrıntılı bilgi için…

error: Content is protected !!