Hayat Oyununda, Kazanan Hep Siz Olun!

hayat oyununda, kazanmak

Hayat Oyununda, Kazanan Hep Siz Olun!

İşe,  daha önce hep yapmak isteyip de bir türlü yapamadığınız, hayatınıza alamadığınız şeylerin bir listesini yaparak başlamanızı öneriyorum. Sonra da listeden seçeceğiniz ve kolayca hayatınıza geçirebileceğiniz bir şeyden ‘ bu köklü değişim’e başlamanızı tavsiye ediyorum.  Hep ertelediğimiz, çok isteyip de daha sonra yaparız diyerek bir türlü yapamadığımız şeylerin listesini çıkartın. Sonra da bir tanesinden işe başlayın.

Çünkü, beyin nicelikten anlar, nitelikten değil.. Dolayısıyla kendinize başardım demek için lütfen en zor en ulaşılmaz hedeflerinizi değil daha küçük olan şeyleri ilk hedefler olarak belirleyin. Bunları yaptıkça kendinize ve başarmaya olan öz güveniniz daha da sağlamlaşacak ve kendiliğinden bir sonraki hedefi kovarlar olacaksınız.. Bu durum sizde çok ciddi bir açılım sağlayacak.. Üstelik daha da iyi haberlerim var, eğer kendinize konusu bilgi olan bir ana hedef, tema seçmişseniz mesala, dil öğrenmek gibi, işe bu konuyla ilgili herhangi bir kitap okuyarak ya da araştırma yaparak; ya da konusu uygulama ve beden dili kullanmak olan, örneğin dans kursuna yazılmak gibi, bir hedef belirlemişseniz  bedeninizi kullanacağınız daha ufak çaplı bir aktiviteye da giderek başlayabilirsiniz. Ne olduğunun önemi yok, ne kadar küçük ya da büyük olduğunun da önemi yok! Bunu sadece bir başlangıç ve sizi asıl hedefe taşıyacak itici motor gücü olarak düşünün..

Eğer içinizden gelen bir şeyi çok değişik bahanelerle sürekli erteleyip durmuşsanız bunun nedeni konuyu gereğinden fazla büyütmüş olacağınızdan da kaynaklanıyor olabilir ve bir yerlerden başlamak sizde oluşan bu tıkanıklığı açmakta çok faydalı olacaktır.

 Konu ne olursa olsun, artık ertelemeyi bırakın!  Hemen şimdi bunun için gerekli olan koşulları ‘olur’ yapmak adına küçük de olsa adımlarınızı atın.. Ne olduğunun önemi yok tekrar ediyorum:  önemli olan başlamak! Siz istediğiniz konuyu oldurtmak adına adımlar atmaya devam ettikçe, bunu dillendirip talep etmeye devam ettikçe bu konuyu hayatınıza çekmek için çok değişik alternatifler, olaylar, durumlar ve kişileri hayatınıza şaşırtıcı bir şekilde almaya başladığınızı fark edeceksiniz.

 İsteğiniz üzerine düşünmeye devam ettikçe, bahanelerin ve başkalarını suçlayarak geçirdiğiniz  zamanın size hiçbir şey katmadığını ve daha da ilginci düşündüğünüzün tam tersine sizi sizden başka engelleyen kimse olmadığını da şaşırtıcı bir şekilde fark edeceksiniz.

Evet doğru kendi önümüzde duran sadece bizleriz. Aslında başkaları diye bir şey de yok! Bunlar bizim kendimize uydurduğumuz bahanelerimiz, kaçışlarımız. Acaba, olmayan şövalyeler yerine yel değirmenleriyle savaştığımızı ne zaman anlayacağız?

 O zaman yaşamınızı şekillendirip, arzu ettiğiniz hale dönüştürmek için gelin hep birlikte bizi engelleyen, ileri adım atmaktan  alıkoyan engellerimizi, olumsuz düşünce, kalıp ve inançlarımızı, yargılarımızı, gizli ajandalarımızı önce teşhis edip tanıyalım sonra da onları bize ve amacımıza hizmet edecek başka inançlarla yer değiştirelim.

Ne de olsa, özgürlüğe giden yolda ilk adım, fazlalıkları atmaktır!

Hoşunuza Gitti ise Paylaşır mısınız?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!