Dönüşümsel Nefes Terapisi

Hayatınızın tıkandığını mı düşünüyorsunuz? İşe nefesinizi açmakla başlayın.

Nefesimiz ve onu alış şeklimiz, hayat enerjimizle yani hayatımızla ve onu yaşayış şeklimizle derin bir bağlantı içinde…

Ne kadar doğal, kolay, çabasız bir hayatınız varsa o kadar doğal nefes alıyorsunuz demektir. Ya da tam tersi, ne kadar doğal, diyaframınıa kullanarak, akıcı bir nefesiniz varsa, hayatınız o kadar doğal ve akıcıdır.

Kısaca NEFES=HAYAT.

Sağlıklı bir nefes, diyaframdan alınan nefestir ama ne yazık ki zaman içinde korku, endişe duygularımızı baksılamak amacıyla diyaframımızı sıkarız ve esnemesine izin vermeyiz. Böyle anlarda diyafram tam esneyemediği için de bunun sonucu olarak, kısıtlı- göğüs nefesi almaya başlarız. Dahası bu durum bir alışkanlığa dönüşür.
Oysa ki sürekli bu şekilde kalp nefesi almak; kendimize dönmekten uzaklaşıp, başkalarına kendimizden daha fazla değer verdiğimiz bir hayat şekline neden olur.

Eğer diyafram yerine kalp nefesi kullanıyorsanız, sığ nefes alıyor ya da tutuyorsanız, hiç merak etmeyin dönüşümsel nefes çalışması zaten bunu düzeltmek üzerine…

DÖNÜŞÜMSEL NEFES TERAPİSİ

Nefes terapileri sayesinde yaşamdan zevk almak, çoğumuzun unuttuğu istek, şevk, heyecan ve yaşama bağlılık duyguları ile yeniden temasa geçerek tekar bir çocuk neşesine ve mutluluğuna ulaşmak mümkün oluyor! Bedenimizin kendi kendini onarma ve yenileme kanalları tamamıyla açılmış olduğundan, kendinizi daha canlı ve enerjik hissetmeye, yaşamı daha geniş ve derin bir perspektiften algılamaya başlarsınız.

Ve nefesiniz açılırken, bütün bunlar kendiliğinden olur, çabalamadan, sarf etmeden…

Seanslarda kısıtlayıcı nefes, düşünce ve yaşam alışkanlıkları nedeniyle birikerek sizleri tıkayan ve yaşamdan zevk almaktan alıkoyan, yapmak istediklerinizi yapmakta sizleri engelleyen, tüm huzursuzlukların, gerginliklerin, stresin, negatif duyguların kökü olan tıkanıklıklar; öfke, korku, tedirginlik, suçluluk ve üzüntü gibi bastırılmış duygular yok oluyor. Problemli ilişkiler, hastalıklar, negatif düşünceler, başarısızlık, maddi problemler, gerginlik, sıkıntı ve huzursuzlukların yerini SAĞLIK ve CANLILIK, NEŞE ve MUTLULUK, BOLLUK ve BEREKET, SEVGİ, NEZAKET, ŞÜKRAN, HUZUR ve DİNGİNLİK, SADELİK, TAMLIK ve BİRLİK, MADDİ ve MANEVİ TATMİN alır!

Çocuklarla Nefes ve imgeleme

Çocuklara nefesle sakinleşmeyi, bilinçli bir biçimde nefes almayı ve içlerindeki bilgeliği dinlemeyi öğretiyoruz. Bu şekilde çocuklar, sahip olabilecekleri en büyük yeteneklerden birinin, kendi kalplerine kulak vermek olduğunu kavrar.

Çocuklarla yapılan nefes egzersizlerinin, daha derin gevşeme, problem çözerken daha yaratıcı çözümler bulma, daha derin konsantrasyon, daha çok duyarlılık ve sezgi gibi bir çok faydası vardır. Bu tekniklerle çocuklar içsel kaynaklarını nasıl harekete geçireceğini öğrenir ve kendilerine güvenleri artar. Kendine olan inancını tazeler, kendi öz sevgi ve saygısını yükseltir; motivasyonunu arttırır; yasama karşı pozitif bakışlı, esnek ve hoşgörülü olmasını sağlar.

error: Content is protected !!